• Ważna informacja.

          • Nauczanie zdalne obowiązuje do 15 listopada.  Z kwarantanny zwolnieni są tylko nauczyciele i uczniowie mający pełną dawkę szczepień.

          • Informacja dla uczniów.

          • Uczniowie klas: V, VIIa, VIIb i  VIII przechodzą na zdalne nauczanie i kwarantannę do 14 listopada 2021r. Rodzice dzieci na kwarantannie, którzy nie posiadają komputerów mogą wypożyczyć na ten czas laptopy ze szkoły. Nauczyciele i uczniowie mający pełną dawkę szczepień  zwolnieni są z kwarantanny.

          • Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

          • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

          • Szkoła do hymnu...

          • Nasza szkoła jak co roku bierze udział w akcji MEiN ,,Szkoła do hymnu". W tym roku będzie to środa, 10 listopada 11:11. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

          • Wspomnienia z wycieczki do Gdańska, Gdyni i Sopotu…

          •  

            20 października wróciliśmy z trzydniowej wycieczki do Trójmiasta. Pierwszym przystankiem na naszej mapie było Westerplatte, gdzie przez 7 dni (mimo wielokrotnej przewagi wroga) Polacy bohatersko bronili się podczas inwazji w 1939 r. Następnie udaliśmy się do Archikatedry Oliwskiej, w której wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu organowego. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, było Muzeum Bursztynu, gdzie podziwialiśmy jedną z największych światowych kolekcji złota Bałtyku. Zakończyliśmy spacerem po gdańskiej starówce i pamiątkowym zdjęciem pod fontanną Neptuna. Miasto urzekło nas wspaniałą architekturą oraz niepowtarzalną atmosferą. Przewodnik z pasją opowiadał o historii Gdańska, mijanych zabytkach, uliczkach…

            Drugiego dnia udaliśmy się do Gdyni – miasta, o którym mówi się, że powstało z morza i marzeń. W tym znanym kurorcie zwiedziliśmy statek – muzeum Dar Pomorza, widzieliśmy legendę polskiej Marynarki Wojennej – ORP „Błyskawicę” i podziwialiśmy zgromadzone w Akwarium Gdyńskim gatunki zwierząt morskich z całego świata. Kolorowe ryby o rozmaitych kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle... wszystko to na wyciągnięcie ręki. Ostatnim punktem był spacer po molo w Orłowie, z którego roztaczał się urzekający widok na zatokę oraz okoliczny klif.

            Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Sopotu. Najdłuższe molo w Europie przyciąga turystów o każdej porze roku. My również z entuzjazmem zachwycaliśmy się widokiem spokojnego morza skąpanego w promieniach słońca, wdychając jod i słuchając opowieści przewodnika. Mieliśmy też okazję popatrzeć na sopocką plażę ze szczytu Latarni Morskiej. Warto wspiąć się na jej szczyt, aby móc napawać się przepięknym widokiem na panoramę całego miasta.  Spacer Monciakiem, który łączy centrum uzdrowiska z plażą, zakończył naszą wycieczkę. Zakupiliśmy pamiątki, zrobiliśmy ostatnie zdjęcia i …. wyruszyliśmy w drogę powrotną.

            Podczas pobytu nad morzem towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i dopisywały dobre humory. Biuro podróży Full Travel zadbało o ciekawy program oraz profesjonalną opiekę pilota – przewodnika Pana Przemysława Zawadzkiego, a także bezpieczną podróż z niezawodnym kierowcą. Siły regenerowaliśmy w komfortowym ośrodku wypoczynkowym w Rewie.

             Młodzież wzorowa zniosła piesze wędrówki i z nową energią wróciła do szkoły.  Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, wzbogaciła naszą wiedzę i wzmocniła więzi koleżeńskie. Dziękujemy za wspólną przygodę!

             

            Opiekunowie:

            Aleksandra Kołodziejska

            Aneta Krytkowska

            Magdalena Szaładaj

            Jarosław Kacprzak

          • Międzynarodowych Dzień Białej Laski

          • W październiku obchodzimy Międzynarodowych Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W związku z tym w dniu 25 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna pt. „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Wyżej wymieniona akcja polegała na przeprowadzeniu przez uczniów klasy VIII (wolontariuszy pod opieką pedagoga szkolnego) warsztatów oraz szeregu zadań, które przybliżyły uczniom tematykę niepełnosprawności, głównie niepełnosprawności osób niewidomych. Młodzież szkolna chętnie wzięła udział w zajęciach i z zaangażowaniem współpracowała z wolontariuszami, między innymi: poznała alfabet Braille’a , wyobrażała sobie świat bez zmysłu wzroku. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda komunikacja i codzienność osób niewidomych, którzy postrzegają otaczającą ich rzeczywistość przede wszystkim za pomocą zmysłów słuchu i dotyku. Wolontariusze podsumowując akcje napisali list do chłopca niewidomego uczącego się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bydgoszczy. Dzięki tej inicjatywie uczniowie naszej szkoły rozwijali postawy społeczne oparte na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych.

          • Spotkanie profilaktyczne dla klas I-VIII

          • W dn. 26.10.21 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla klas I-IV i V-VIII z funkcjonariuszem policji Komendy w Krośniewicach. Zostały omówione najważniejsze sprawy i problemy dotyczące bezpieczeństwa, używek, papierosów, dopalaczy, alkoholu, cyberprzemocy. Policjant p. Jarosław Rączkiewicz w klasach I-IV w jasny i ciekawy sposób omówił tematy związane z niebezpieczeństwami jakie czyhają na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazywały się wiedzą z zakresy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas starszych. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja, przemoc, cyberprzemoc oraz odpowiednie zachowania w szkole i poza nią. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta.

          • "NAWIGACJA W KAŻDĄ POGODĘ".

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie profilaktycznym

            pt. "NAWIGACJA W KAŻDĄ POGODĘ".

            Celem programu jest poprawa kondycji uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia, między innymi w okresie pandemii czy nauki zdalnej. Inicjatywa profilaktyczna realizuje cele i zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego. Jej zadaniem jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi (zasobów osobistych, rodzinnych, środowiskowych). W związku z akcją przeprowadzone zostaną ankiety wśród rodziców i młodzieży oraz odbędą się warsztaty z wyżej wymienionej tematyki.

          • 14.10.2021 r. Dzień Edukacji Narodowej

          • Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły

            składamy najserdeczniejsze życzenia!

            Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość,każdy

            uśmiech i dobre słowo.

            Dziękujemy za trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

            Niech każdy dzień pracy będzie dla Was źródłem satysfakcji i spełnienia.

             Dyrektor i Samorząd Uczniowski

          • Akcja "Sprzątanie Świata"

          • W dniu 17.09.2021r odbyła się w naszej szkole akcja Sprzątanie Świata pod hasłem „ Żyj w zgodzie z naturą , bez przemocy i używek”. Jak co roku prowadziliśmy działania propagujące i uświadamiające ograniczanie powstawania odpadów,selektywną zbiórkę i recykling śmieci. Uczniowie przygotowali przedstawienie w formie Teleexpressu, transmitowanego na żywo. Treści programu omawiały główne zagadnienia akcji, czyli dbanie o środowisko, ekologię, czym jest przemoc i jak jej unikać , oraz jak groźne są używki i czym one są. Uczniowie z wychowawcami w klasach przygotowali plakaty, a hasła do nich brzmiały : „ Żyj w zgodzie z naturą”, „Żyj bez przemocy”, „ Żyj bez używek”. Młodzież szkolna małymi grupkami zaprezentowała przed budynkiem szkoły swoje prace. Po prezentacji udali się w klasowych zespołach na sprzątanie Gminy Dąbrowice. Po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie udali się na posiłek sponsorowany przez Wójta Gminy Dąbrowice p. Dorotę Dąbrowską. W związku z w/w akcją zorganizowany został również konkurs plastyczny , którego rozstrzygnięcie odbędzie się pod koniec września. Sponsorami konkursu są: GOPS w Dąbrowicach. Akcja wpisywała się w program profilaktyczno -wychowawczy szkoły.

          • Ślubowanie klasy pierwszej.

          • W dniu 06.09.2021r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystościach wzięli udział nauczyciele oraz  uczniowie z klas II i III. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze i piosenki. Po prezentacji umiejętności pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia . Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Sokołowska. Nastepnie przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Patrycja Kartowska wręczyła uczniom klasy pierwszej drobne upominki. Dzieci zostały rownież obdarowane kolorowymi notesami przez swoich starszych kolegów z  klasy II i III. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia. 

          • Realizacja marzeń - rozwijanie pasji.

          • W dniu 08.09.2021r. odbyło się spotkanie klas VII - VIII pod hasłem "REALIZACJA MARZEŃ - ROZWIJANIE PASJI", które zostało poprowadzone przez Pana Bartłomieja Zimnego - trenera personalnego, instuktora breakdance, zwycięzcę Ogólnopolskich Zawodów Breakdance BREAK GENERATION 2019. Pasjonat tańca breakdance, zdrowego stylu życia i budowania motywacji poprzez zmianę sposobu myślenia. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Wszyscy byli zainteresowani tematyką zdrowego stylu życia i rozwijania swoich pasji. Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę pt" 3 fundamenty", której autorem jest Bartłomiej Zimny. Wyżej wymienione działania wpisują się w program profilaktyczno - wychowawczy. Organizatorzy: Monika Ojrzanowska, Katarzyna Krygier, Magdalena Szaładaj, Milena Krzemińska.

          • Narodowe czytanie - "Moralność Pani Dulskiej"

          • Jak co roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Tegoroczną lektura była książka Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” piętnująca obłudę i zakłamanie. Okazuje się, że mimo upływu kolejnych dziesięcioleci utwór nie traci na swej aktualności. Uczniowie klas VII – VIII wysłuchali fragmentu lektury, zaś w klasach młodszych nauczycielki przeprowadziły zajęcia tematyczne powiązane z problematyką poruszoną przez autorkę. Zwieńczeniem akcji było wykonanie prac plastycznych przez uczniów kl. I –III.

          • Informacje odnośnie rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

          • 1 września o godzinie 8.00 odbędzie się Msza Święta. Rozpoczęcie roku szkolnego jest o godzinie 9.00. Uczniowie klas I - III wchodzą do szkoły bocznym wejściem i spotykają się z wychowawcami swoich klas. Dzieci uczestniczą w spotkaniach bez rodziców . Wyjątek stanowi klasa I gdzie dziecku towarzyszy jeden z rodziców. Uczniowie klas IV - VIII wchodzą do szkoły głównym wejściem i udają się do swoich klas. W przedszkolu w spotkaniu uczestniczą tylko rodzice. W dniu 1 września nie będzie przywozów i odwozów. W czwartek przywozy zgodnie z harmonogramen z ubiegłego roku.

          • Kalendarz roku szkolnego 2021/2022.

          • 1 września 2021 roku uczniowie rozpoczną kolejny rok szkolny. To drugi rok szkolny z rzędu, gdy inauguracja nauki odbędzie się w cieniu pandemii COVID-19. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, przekazywanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, nauka ma odbywać się w trybie stacjonarnym. Rok szkolny 2021/2022 uczniowie zakończą 24 czerwca.

            Rok szkolny 2021/22 - przerwy świąteczne

            W kalendarzu opublikowanym przez MEiN przewiduje się dwie przerwy świąteczne: zimową i wiosenną. Zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia. W związku z tym, że 1 stycznia 2022 roku wypada w sobotę, to uczniowie wrócą do szkół w poniedziałek 3 stycznia. Wiosenna przerwa świąteczna wypada w tym roku szkolnym 14-19 kwietnia 2022 r.

            Rok szkolny 2021/22 - ferie zimowe

            W 2022 roku ferie zimowe odbędą się od 14- do 27 lutego w województwie łódzkim.

            Rok szkolny 2021/22 - dni wolne od nauki

            W tym roku szkolnym tradycyjnie wolnymi od nauki będą:

            - 14 października (czwartek) - Święto Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela);

            - 1 listopada (poniedziałek) - Wszystkich Świętych;

            - 11 listopada (czwartek) - Narodowe Święto Niepodległości;

            - 6 stycznia (czwartek) - święto Trzech Króli;

            -24-26 maja(środa, czwartek, piątek)-egzamin ósmoklasisty

            - 3 maja (wtorek) - święto Konstytucji 3 maja

            - 16 czerwca (czwartek) - Boże Ciało

            Egzamin ósmoklasisty 2022 - terminy

            Uczniowie ósmej klasy do egzaminu przystąpią w maju 2022. Odbędzie się on tylko z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Zrezygnowano z czwartego, dodatkowego przedmiotu – ta zmiana ma obowiązywać dopiero od 2023 roku. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja. Uczniowie, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, będą mogli to zrobić 13-15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone 1 lipca 2022 roku.