• Dzień Kundelka

• W Zespole Szkół w Dąbrowicach wszystkie Świetliczaki świętowały dziś Dzień Kundelka. Jest to nieformalne święto, ale bardzo istotne. Święto obchodzone jest 25 października, w związku z wejściem w życie ustawy o ochronie zwierząt. Celem świętowania tego dnia jest zwiększanie świadomości na temat sytuacji psów - kundelków, które niejednokrotnie są porzucane lub źle traktowane. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Wykonały opaski, które będą przypominały im o dobrym traktowaniu zwierząt. Działania artystyczne były poprzedzone rozmową o właściwym traktowaniu psów, potrzebach czworonogów oraz sytuacji w schroniskach dla psów.

• PLEBISCYT "SZKOŁA ROKU"

• Nasza Szkoła została nominowana do Plebiscytu Szkoły Roku Dziennika Łódzkiego.

Głosować można SMS koszt 3,69 + VAT oraz klikiem.

Poniżej link do głosowania:

• DZIEŃ CHLEBKA 24.10.2022

• W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Uczniowie klas I - VIII z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "ZGRANA KLASA". Wszystkie klasy, ku zaskoczeniu jury były bardzo kreatywne i przygotowały się z wielkim zapałem.

Poziom był bardzo wysoki a zarazem wyrównany, wszystkie klasy przygotowały część artystyczną poczynając na inscenizacjach, przez pokazy filmików pieczenia chleba które same nagrały wybierając się do lokalnej Piekarni Dąbrowice. Nie zabrakło nawet żywych rekwizytów - uczniowie klasy II przyniosły nawet gołębie do inscenizacji, zrobiły młyn z ruchomymi skrzydłami. Pojawiły się piosenki o piekarzu i chlebku,różne scenki o pieczeniu chleba. Każda klasa na koniec zasiadła do pajdy chleba i kanapek które wcześniej przygotowali wspólnie z wychowawcą i rodzicami.

Do zdjęć został wykorzystany aparat fotograficzny z projektu #LaboratoriaPrzyszłości

• DZIEŃ CHLEBKA 24.10.2022

• w Przedszkolu

Przedszkolaczki połączyły siły i wspólnie zaprezentowały część artystyczną, przygotowały rekwizyty oraz gazetkę z okazji Dnia Chlebka. Z pomocą rodziców przyniosły własnoręcznie wypiekany chlebek i bułeczki które po konkursie zjadły ze smakiem.

• Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia klasy I

• Dnia 13 października 2022 r. odbył się Dzień Edukacji Narodowej wraz z Pasowaniem na ucznia klasy I.

Pani Dyrektor przywitała zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów naszej szkoły. Wygłosiła przemówienie, a także podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za dotychczasowy trud wkładany w edukacje i wychowanie uczniów naszej szkoły wręczając Nagrodę Dyrektora. Pani Dyrektor podziękowania skierowała również do rodziców, dziękując za wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły.

Uczniowie kl. I z okazji pasowania na ucznia otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Wójta Gminy Dąbrowice Dorotę Dąbrowską, a także książki nadesłane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w celu promocji czytelnictwa.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej cała społeczność szkolna - uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Piekarnia Dąbrowice przekazała na ręce Pani Dyrektor tort dla pracowników Zespołu Szkół w Dąbrowicach.

• Zbieramy Talenciaki i odbieramy nagrody!

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły Pełne Talentów”, polegającej na zbieraniu Talenciaków (specjalnych kuponów) i wymienianiu ich na nagrody. Talenciaki są wydawane we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki można wrzucać do ustawionych w szkole specjalnych pudełek lub aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR. Dodatkowo każdy Talenciak to także los w Wielkiej Szkolnej Loterii, w której do wygrania będzie m.in.kompletnie wyposażona sala komputerowa. Szczegóły i regulamin akcji na www.lidl.pl

• TURNIEJ PIŁKARSKI

• 23 września 2022 r. odbył się Turniej Piłkarski w Szkole Podstawowej w Nowym, w którym wzięli udział uczniowie z 3 szkół tj. Szkoły Postawowej w Imielnie, Szkoły Postawowej w Nowym oraz uczniowie naszej placówki.

Nasi dzielni zawodnicy zajeli II miejsce zdobywając Puchar Międzygminnego turnieju Piłki Nożnej w Nowym.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Niewątpliwie książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe przygody i emocje. Z inicjatywy naszych pań bibliotekarek oraz polonistek obchodziliśmy dzisiaj, tj. 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas.

• NOC W SZKOLE

• Sleepover – Noc z j. angielskim

Szkoła to nie tylko lekcje! Przekonali się o tym uczniowie klasy 6, którzy wraz z opiekunami spędzili wyjątkową noc w szkole Z 23 na 24 września. Po złożeniu przysięgi dzielnego dzieciaka rozpoczęła się zabawa. W ciemnych korytarzach szkoły z latarką w ręku uczniowie szukali ukrytych zadań. Rozwiązywali angielskie krzyżówki, rebusy, zagadki i łamigłówki. Były tańce, wspólna kolacja, gry oraz zabawy integracyjne i długie rozmowy do białego rana.