• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Niewątpliwie książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe przygody i emocje. Z inicjatywy naszych pań bibliotekarek oraz polonistek obchodziliśmy dzisiaj, tj. 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas.

• NOC W SZKOLE

• Sleepover – Noc z j. angielskim

Szkoła to nie tylko lekcje! Przekonali się o tym uczniowie klasy 6, którzy wraz z opiekunami spędzili wyjątkową noc w szkole Z 23 na 24 września. Po złożeniu przysięgi dzielnego dzieciaka rozpoczęła się zabawa. W ciemnych korytarzach szkoły z latarką w ręku uczniowie szukali ukrytych zadań. Rozwiązywali angielskie krzyżówki, rebusy, zagadki i łamigłówki. Były tańce, wspólna kolacja, gry oraz zabawy integracyjne i długie rozmowy do białego rana.

• ZGRANA KLASA

• 23 września 2022 r. w pierwszy Dzień kalendarzowej Jesieni odbył się międzyklasowy konkurs "Zgrana Klasa". Uczniowie przebierali się w barwy jesieni, prezentując swoje stroje, kreatywność oraz zaangażowanie wychowawcy walcząc o jak najlepsze punkty od komisji konkursowej.

Konkurs kończy się w czerwcu. Klasa która uzyska najwięcej punktów, otrzyma tytuł Najbardziej Zgranej Klasy oraz nagrodę niespodziankę ufundowaną przez radę Rodziców.

Do zdjęć został wykorzystany aparat fotograficzny z projektu #LaboratoriaPrzyszłości

• ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

• Dnia 20 września obchodziliśmy w Przedszkolu podwójne święto: Dzień Przedszkolaka oraz Pasowanie na Przedszkolaka. Z tej to okazji Pani Dyrektor wraz z Panią Wójt pasowały nowo przyjęte dzieci i witały ich w społeczności przedszkolnej.

Pani Wójt wręczyła upominki dzieciom pasowanym na przedszkolaka. Pani Dyrektor Zespołu Szkół przekazała gry edukacyjne dla wszystkich dzieci z okazji ich święta. Rada Rodziców ufundowała Dyplomy i przypinki Pasowania na Przedszkolaka, a także rożki obfitości dla wszystkich przedszkolaków które przekazała na ręce wychowawców Przewodnicząca Rady Rodziców.

Po pasowaniu odbyła się część artystyczna którą przedszkolaczki przygotowały wspólnie z wychowawcami.  Wszystkie dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi z okazji święta Dnia Przedszkolaka otrzymali medale własnoręcznie przygotowane przez wychowawców grup przedszkolnych.

Po części artystycznej wszystkie dzieci udały się na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców dzieci przedszkolnych.

• W NASZEJ SZKOLE TRWA TYDZIEŃ CHORÓB ZAKAŹNYCH

• 12.09-16.09 2022r

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych ma na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony, co stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. W naszej szkole wolontariusze wspólnie z pedagogami  przygotowali gazetkę szkolną. Wychowawcy, pedagodzy przeprowadzili zajęcia wg. scenariusza „Zarażaj odpowiedzialnością” oraz przedstawili filmy edukacyjne rekomendowane przez MEN.

• "NIEPOKONANI-NIEZŁOMNI"

• Dnia 16.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły z kl. VI - VIII oraz Przedszkolaki wzieli udział w zawodach sportowo - patriotycznych pn. "NIEPOKONANI - NIEZŁOMNI" organizowanych w Krośniewicach pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Starostwa Powiatowego w Kutnie, IPN oddzia.łu Łódzkiego oraz Burmistrza Krośniewic.

Nasi uczniowie zajeli I miejsce w rozgrywkach TEQBALL.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 15.09.2022 R.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

"WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!"

Tegoroczna akcja w naszej szkole odbyła się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze -koleżanko i kolego, a używki to nic dobrego”. Wybrani uczniowie z kl. IV- VIII  pod kierunkiem nauczycieli przygotowali dwa przedstawienia pt ”Paweł i Gaweł” oraz „ Las”. Oprawa muzyczna piosenka „ Wszystkie śmieci są nasze” i „ Bo ja mam tylko jeden czysty świat. Podczas apelu uczniom i przedszkolakom przypomniano zasady segregacji śmieci. Po występach uczniowie pod opieką wychowawców, nauczycieli udali się na sprzątnie pobliskiej okolicy. Po sprzątaniu dla wszystkich uczniów i nauczycieli czekał  ciepły posiłek ufundowany przez Radę Rodziców. Chlebek ufundowała Piekarnia Dąbrowice. Worki i rękawice zakupił Samorząd Uczniowski.

Na zakończenie akcji Pani Dyrektor Mirosława Wolska podziękowała całej społeczności szkolnej.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Corocznie dzień ten obchodzony jest w drugą sobotę września. W naszej szkole obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy odbyły się 12 września. Zaproszeni goście Grupa Ratownictwa Medycznego OSP  ” Dąbrowszczak” przeprowadziła zajęcia               z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla całej społeczności szkolnej. Koło Wolontariatu przygotowało gazetkę i ulotki informacyjne, przeprowadziło zajęcia w klasach młodszych. Akcja ma celu przede wszystkim uwrażliwienie dzieci   i młodzieży na potrzebę niesienia pomocy . Podczas tych zajęć dzieci mogły przyswoić sobie zasady bezpiecznego zachowania oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. uczniowie naszej placówki mieli okazję nauczyć się jak postępować w razie wypadków.