• STOP PRZEMOCY

• W dniu 21 marca 2023 roku, w pierwszym dniu Wiosny w naszej szkole obchodzony był Dzień Profilaktyki pod hasłem „Mamo, Tato, jestem bezpieczny”. Społeczność przedszkolna i szkolna prezentowała podczas apelu plakaty, wierszyki, piosenki, hasła. Uczniowie sprzeciwiając się przemocy psychicznej i fizycznej ubrali się na czerwono podkreślając jak ważna jest reakcja na przemoc, która nas otacza w domu, szkole, na ulicy. Prezentacje oceniała komisja w składzie:

Pani Dyrektor Mirosława Wolska, Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy-Społecznej, pełniąca funkcję przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przemocy w Rodzinie Katarzyna Banasiak, Pani psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kutnie Izabela Kaźmierczak Jankowska, Pani Halina Rosiak pielęgniarka środowiskowa, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Patrycja Marzec.

Uczniowie klas IV - VIII z nauczycielami wzięli udział w przemarszu ulicami Dąbrowic pod eskortą policjantów z Komisariatu Policji w Krośniewicach. Podczas protestu rozdawali ulotki mieszkańcom sprzeciwiając się przemocy fizycznej i psychicznej. Natomiast Przedszkolaczki oraz uczniowie klas I - III wzięli udział w seansie filmowym.