• Dzień Kundelka

• W Zespole Szkół w Dąbrowicach wszystkie Świetliczaki świętowały dziś Dzień Kundelka. Jest to nieformalne święto, ale bardzo istotne. Święto obchodzone jest 25 października, w związku z wejściem w życie ustawy o ochronie zwierząt. Celem świętowania tego dnia jest zwiększanie świadomości na temat sytuacji psów - kundelków, które niejednokrotnie są porzucane lub źle traktowane. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Wykonały opaski, które będą przypominały im o dobrym traktowaniu zwierząt. Działania artystyczne były poprzedzone rozmową o właściwym traktowaniu psów, potrzebach czworonogów oraz sytuacji w schroniskach dla psów.

• PLEBISCYT "SZKOŁA ROKU"

• Nasza Szkoła została nominowana do Plebiscytu Szkoły Roku Dziennika Łódzkiego.

Głosować można SMS koszt 3,69 + VAT oraz klikiem.

Poniżej link do głosowania:

• DZIEŃ CHLEBKA 24.10.2022

• W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Uczniowie klas I - VIII z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "ZGRANA KLASA". Wszystkie klasy, ku zaskoczeniu jury były bardzo kreatywne i przygotowały się z wielkim zapałem.

Poziom był bardzo wysoki a zarazem wyrównany, wszystkie klasy przygotowały część artystyczną poczynając na inscenizacjach, przez pokazy filmików pieczenia chleba które same nagrały wybierając się do lokalnej Piekarni Dąbrowice. Nie zabrakło nawet żywych rekwizytów - uczniowie klasy II przyniosły nawet gołębie do inscenizacji, zrobiły młyn z ruchomymi skrzydłami. Pojawiły się piosenki o piekarzu i chlebku,różne scenki o pieczeniu chleba. Każda klasa na koniec zasiadła do pajdy chleba i kanapek które wcześniej przygotowali wspólnie z wychowawcą i rodzicami.

Do zdjęć został wykorzystany aparat fotograficzny z projektu #LaboratoriaPrzyszłości

• DZIEŃ CHLEBKA 24.10.2022

• w Przedszkolu

Przedszkolaczki połączyły siły i wspólnie zaprezentowały część artystyczną, przygotowały rekwizyty oraz gazetkę z okazji Dnia Chlebka. Z pomocą rodziców przyniosły własnoręcznie wypiekany chlebek i bułeczki które po konkursie zjadły ze smakiem.

• Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia klasy I

• Dnia 13 października 2022 r. odbył się Dzień Edukacji Narodowej wraz z Pasowaniem na ucznia klasy I.

Pani Dyrektor przywitała zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów naszej szkoły. Wygłosiła przemówienie, a także podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za dotychczasowy trud wkładany w edukacje i wychowanie uczniów naszej szkoły wręczając Nagrodę Dyrektora. Pani Dyrektor podziękowania skierowała również do rodziców, dziękując za wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły.

Uczniowie kl. I z okazji pasowania na ucznia otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Wójta Gminy Dąbrowice Dorotę Dąbrowską, a także książki nadesłane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w celu promocji czytelnictwa.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej cała społeczność szkolna - uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Piekarnia Dąbrowice przekazała na ręce Pani Dyrektor tort dla pracowników Zespołu Szkół w Dąbrowicach.

• Zbieramy Talenciaki i odbieramy nagrody!

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły Pełne Talentów”, polegającej na zbieraniu Talenciaków (specjalnych kuponów) i wymienianiu ich na nagrody. Talenciaki są wydawane we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki można wrzucać do ustawionych w szkole specjalnych pudełek lub aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR. Dodatkowo każdy Talenciak to także los w Wielkiej Szkolnej Loterii, w której do wygrania będzie m.in.kompletnie wyposażona sala komputerowa. Szczegóły i regulamin akcji na www.lidl.pl

• TURNIEJ PIŁKARSKI

• 23 września 2022 r. odbył się Turniej Piłkarski w Szkole Podstawowej w Nowym, w którym wzięli udział uczniowie z 3 szkół tj. Szkoły Postawowej w Imielnie, Szkoły Postawowej w Nowym oraz uczniowie naszej placówki.

Nasi dzielni zawodnicy zajeli II miejsce zdobywając Puchar Międzygminnego turnieju Piłki Nożnej w Nowym.