07.09.2019r. o godz.9.00 w Zespole Szkół w Dąbrowicach odbędzie się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.
Dyrektor Zespołu Szkół
Małgorzata Sokołowska
07.09.2019r. o godz.9.00 w Zespole Szkół w Dąbrowicach odbędzie się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.
Dyrektor Zespołu Szkół
Małgorzata Sokołowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 20-21-22 sierpień 2019r.od godziny 10.00 - 17.00 na terenie boiska szkolnego ul. Kłodawska 1 gościć będziemy 20 osobową grupę wolontariuszy z Fundacji HAPPY KIDS. Celem przyjazdu w/w grupy jest przeprowadzenie 3- dniowych, atrakcyjnych zajęć dla dzieci z naszej gminy(gry, zabawy sprawnościowe, warsztaty)
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowicach Informuje, że od miesiąca sierpnia przyjmować będzie wnioski na dożywianie dzieci na okres wrzesień - grudzień 2019 z programu "Posiłek w szkole i w domu".
Wnioski należy składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowicach w godzinach 7.30-15.30.
Przypominamy, że:
pomoc w formie dożywiania dzieci w przedszkolu i szkole, przysługuje rodzinom, w których dochód netto w rodzinie nie przekracza kwoty 792,00 zł na osobę przy jednoczesnym wystąpieniu powodów udzielenia pomocy społecznej wymienionych w art.7 ust.2–15 ustawy o pomocy społecznej (m.in. bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała choroba). Do udzielania pomocy w zakresie dożywiania mają zastosowanie odpowiednio przepisy ustawy o pomocy społecznej dotyczące udzielania świadczeń z pomocy społecznej.
w przypadku ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole, przedszkolu należy złożyć w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowicach wniosek wymieniając w nim dzieci oraz szkołę, do której będą uczęszczać w nowym roku szkolnym.
Do wniosku o udzielenie pomocy w zakresie dożywiania należy dołączyć:
dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto wszystkich członków rodziny (zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty/emerytury, oświadczenie o wysokości otrzymywanych alimentów, świadczeń rodzinnych, dodatku mieszkaniowego oraz inne uzyskane dochody), za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (np. wniosek złożony w sierpniu dochody za miesiąc lipiec, wniosek złożony we wrześniu dochody za miesiąc itd.)
aktualny nakaz podatkowy (2019 r.)
aktualny dowód opłaty składki na ubezpieczenie społeczne w KRUS (za ostatni kwartał);
w przypadku występowania w rodzinie długotrwałej choroby, aktualne zaświadczenia od lekarza lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
osoby prowadzące działalność gospodarczą:
zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych.
Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowicach - Małgorzata Sokołowska
Ostatni dzwonek…
Na dzień zakończenia roku szkolnego za każdym razem z utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie spragnieni letniego odpoczynku. Na rozdanie świadectw czeka się cały rok. To nie tylko podsumowanie dziesięciu miesięcy nauki, ale też początek wakacji, podczas których będzie można odpocząć przed pierwszym dzwonkiem oznaczającym rozpoczęcie zajęć w kolejnej klasie lub nowej szkole.W ZS w Dąbrowicach uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pani Dyrektor Małgorzaty Sokołowskiej oraz zaproszonych gości – Pani Wójt Doroty Dąbrowskiej oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Bożeny Stelmachowskiej. Następnym punktem akademii było odebranie przez uczniów nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce, a także za udział w konkursach przedmiotowych czy zawodach sportowych oraz świadectw ukończenia szkoły. Dodatkowo uczniowie kończący szkołę otrzymali upominki od Pani Wójt Doroty Dąbrowskiej.Po części oficjalnej, głos zabrali uczniowie klasy VII, którzy przygotowali pamiątki dla swoich starszych kolegów oraz podsumowali ich szkolne lata w formie humorystycznej prezentacji. Na zakończenie wystąpili uczniowie kl. VIII i III Gimnazjum, którzy przygotowali krótką część artystyczną połączoną z podziękowaniami i życzeniami.Tegoroczne zakończenie roku szkolnego miało szczególny charakter, ponieważ pożegnaliśmy ostatni rocznik absolwentów gimnazjum, a z drugiej strony po raz pierwszy świadectwa ukończenia szkoły otrzymali uczniowie klasy ósmej. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych lat.
Gratulujemy wszystkim uczniom!
Życzymy przyjemnych wakacji oraz udanego startu w kolejny etap edukacji!
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się 19 czerwca 2019r.w dwóch turach:
8.00 - 10.00......klasy VI - VIII i klasa IIIG
10.00 - 12.00...... klasy I -V SP.
Odwozy:
1. Kaleń, Augustopol - 12.00
2. Baby - 12.20
3. Ostrówki - 12.35
W związku z upałami od dnia jutrzejszego tj.12.06.2019r. lekcje bedą skrócone do 30 minut zachowujac ogólny tygodniowy czas trwania zajęć lekcyjnych.
W poniedziałek 10 czerwca 2019r. dzieci z klasy I, II i III wyjechały na wycieczkę szkolną do Ciechocinka. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili tam z przewodnikiem Park Zdrojowy i tężnie, zobaczyli zegar kwiatowy, fontannę Grzybek, Jaś i Małgosia, amfiteatr i wiele innych atrakcji. Niezwykłą radość sprawiła dzieciom przejażdżka melexami. Był również czas na zakup pamiątek oraz zjedzenie pysznego obiadu. Wycieczka była bardzo udana
„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”. W ślad za przesłaniem Twaina, uczniowie Zespołu Szkól w Dąbrowicach wybrali się na 4 dni do malowniczej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Pierwszym przystankiem w podróży było Szczytno, gdzie zwiedzili Muzeum Mazurskie. Tutaj nasi uczniowie mogli obejrzeć wystawę związaną z kulturą ludową Mazurów. Wraz z przekroczeniem progu muzeum, znaleźliśmy się wewnątrz mazurskiej chaty z XIX wieku, gdzie królowały stare, solidne sprzęty domowe. Uczniowie zobaczyli również dawny sprzęt używany w tradycyjnych zajęciach ludności wiejskiej regionu: sprzęt rybacki, tkacki, narzędzia rolnicze. Prawdziwa przygoda rozpoczęła się w parku linowym. Ekstremalne trasy dostarczyły mnóstwa wrażeń, niektórzy ze sprawnością wiewiórek, inni z trudem i mozołem pokonywali kolejne przeszkody. Z parku „wygoniła” nas gwałtowna burza, która podgrzała emocje, ale na szczęście ochłodziła upalną temperaturę. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była Galindia, kraina historycznego plemienia Galindów z Bursztynową Komnatą, Lochami Demonów i Szamana oraz Pieczarą Wiedźm. Warsztaty survivalowe utrzymane w konwencji historycznej włączyły wszystkich do atrakcyjnej zabawy, pozostawiając niesamowite wspomnienia. Ostatnią atrakcją dnia było pieczenie kiełbasek przy ognisku na plaży jeziora Nidzkiego. Drugi dzień wycieczki również dostarczył niezapomnianych wrażeń. Po krótkim szkoleniu, nasi dzielni uczniowie doskonalili niełatwą umiejętność wiosłowania podczas spływu kajakowego po rzece Krutyni. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Nasz przewodnik z pasją opowiadał o mieszkańcach mazurskich lasów. Dzieci miały okazję zobaczyć wilki w ich naturalnym środowisku. Zainteresowanie wzbudziły również rysie. Następnie pojechaliśmy do stolicy Mazur – Mikołajek. Tam czekały na uczniów relaks i zabawa. Po spacerze promenadą nad jeziorem Śniardwy, dzieci zasmakowały wodnego szaleństwa w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewskim. Trzeciego dnia uczniowie zobaczyli mrągowski amfiteatr nad jeziorem Czos, na scenie którego odbywa się Mazurska Noc Kabaretowa. Tego dnia nasi turyści odwiedzili Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce z barokowymi organami, piszczałkami i ruchomymi figurkami. Następnie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii zwiedzając w Gierłoży Wilczy Szaniec - kwaterę główną Adolfa Hitlera. Specjalnie dla Hitlera wybudowane obiekty i bunkry służyły, jako centrum dowodzenia wojskami, które podbijały ZSRR. Zwiedzanie zakończyliśmy w Giżycku, gdzie odwiedziliśmy Twierdzę Boyen. Uczniowie poznali historię twierdzy o ciekawym kształcie gwiazdy, która stanowiła skuteczny obiekt strategiczny, blokujący wojska nieprzyjaciół. Ostatniego dnia uczniowie wyruszyli w długi, blisko 3 godzinny niezapomniany rejs po mazurskich jeziorach. Malownicze krajobrazy Mazur, stado dzikich tarpanów, mewy, łabędzie, żurawie... to obrazy, które na długo zostaną w pamięci naszych małych podróżników.
Zapraszamy do galerii zdjęć:http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=160
W dniu 17.05.2019r odbyło się spotkanie profilaktyczno -edukacyjne w naszej szkole z policjantką KPP w Kutnie st. sierżant p. Darią Fraszczyk na temat bezpieczeństwa w szkole i zagrożeń dla klas I-III i I-VIII S.P oraz III G. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Przekazywane informacje zostały przez dzieci młodzież ocenione jako niezwykle ważne i wiarygodne. Zapraszamy do galerii zdjęć:http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=157
W dniu 16.05.2019r wolontariusze z klas VII, VIII i III G uczestniczyli w wycieczce do schroniska dla bezdomnych zwierząt „ Przyjaciel” w Kotliskach". Uczniowie przez kilka tygodni zbierali karmę dla zwierząt ze schroniska, którą podczas wizyty przekazali pracownikom. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska. W w/w schronisku można adoptować pieska, kotka. Czekają na was może starsze lub schorowane zwierzaki, ale one bardzo czekają na znalezienie domu i spokojnego kąta. Kontakt pod numerem telefonu:607386557.
Zapraszamy do galerii zdjęć:http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=156
W dniu 16.05.2019r w naszej szkole odbył się projekt profilaktyczny pod nazwą „Nie Zmarnuj Swojego Życia". W spotkaniu wzięła udział młodzież ze starszych klas.Współczesna młodzież jest pogubiona, a bez właściwych autorytetów i zasad moralnych — może zmarrnować swoje życie. Pod wpływem nieodpowiedniego towarzystwa młodzież coraz częściej i śmielej sięga po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”, chcąc zaimponować rówieśników. Dostrzegając te problemy, z inicjatywy Apostolskiego Ruchu Wiary, raperów Bęsia i Dj Yonasa, powstał wyjątkowy projekt profilaktyczny. Jest on oparty na doświadczeniach walki z nałogami prowadzących połączony z ich krótkim koncertem. Projekt prowadzą Łukasz Bęś - Bęsiu i Jonatan Blank - Dj Yonas, raperzy tworzący zespół RYMcerze. Komunikują się z młodzieżą w wieku 13–19 lat – bez zadęcia i patosu, „ich językiem”. Celem projektu była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania zainteresowań, przedstawienie zasad moralnych. Akcje w naszej w szkole udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowicach i Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Dąbrowicach.
Zapraszamy do galerii zdjęć:http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=155
Na poniedziałkowym apelu w dniu 6.maja uczniowie z klasy VI i VII przypomnieli społeczności szkolnej o kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r. Była to powtórka z lekcji historii i zachęta do pamięci i trudnej historii naszej Ojczyzny oraz o należnym dla niej szacunku. Wystąpili: Julia Chorzalska, Julia Malicka, Patrycja Kwiatkowska, Natalia Grędecka, Malwina Jabłońska, Bartosz Frączek, Jakub Frączek. Opiekun: p. Leszek Kazimierczak.
W dniu 20 maja 2019r. w godzinach od 14 - 16 odbędą się zebrania z rodzicami. Dokładne godziny dla poszczególnych klas zostaną przekazane przez wychowawców.W związku z tym, w dniu dzisiejszym tj.06.05.2019r. pierwszoponiedziałkowe spotkania nie odbedą się.
W dniu 2 maja 2019r odbywają się zajęcia lekcyjne zgodnie z planem.
Akcja strajkowa w Zespole Szkół w Dąbrowicach została zawieszona.
Od jutra tj.24. 04.2019r. zajęcia w szkole bedą odbywały się zgodnie z planem.
W związku z prośba Zarządu Oddziału ZNP w Krośniewicach informuję wszystkich rodziców oraz uczniów, że od dnia 08.04.2019r. do odwołania odbędzie się strajk pracowników szkoły. Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze od dnia 8 kwietnia 2019r do odwołania będą zawieszone. Jednakże szkoła zapewni przebywającym na terenie szkoły uczniom zajęcia świetlicowe. Dyrekcja Zespołu Szkół prosi rodziców o informacje zwrotną o zapewnieniu opieki nad dziećmi w okresie akcji strajkowej. Pozwoli to na orientacyjne zaplanowanie ilości posiłków dla uczniów, którzy ewentualnie bedą uczestniczyli w zajeciach świetlicowych. Wszelkie informacje dotyczące odwołania akcji protestacyjnej będą zamieszczone na stronie szkoły.
Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne. Towarzyszy im wiele obrzędów i obyczajów. Dla podtrzymania tych lokalnych zwyczajów i tradycji we wtorek 2 kwietnia uczniowie klas I-III S.P. uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, które przeprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mariopola i Rozopola. Podczas warsztatów dzieci poznały tradycyjne metody robienia pisanek wielkanocnych. Wspólne kolorowanie pisanek dało wszystkim uczestnikom warsztatów wiele radości. Warsztaty były wspaniałą lekcją tradycji. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie warsztatów, które przybliżyły dzieciom tradycje i sztukę ludową.
Zapraszamy do galerii zdjęć:http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=153
W dniu 21.03.2019r odbył się w naszej szkole Dzień Tolerancji i Integracji. Święto miało na celu uwrażliwienie uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji, przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, kształtowanie postawy tolerancji szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej, odszukanie głębszych przyczyn nietolerancji. W tym dniu został przygotowany apel na temat zasad tolerancji, nie tylko o tolerancji w stosunku do ludzi innego koloru skóry, czy innego wyznania, ale poruszyliśmy także zasady zachowania się wobec osób niepełnosprawnych.
W czasie naszego szkolnego święta uczniom oraz nauczycielom zostały przybliżone tradycje, ciekawe miejsca, kuchnia, tańce czy stroje innych narodów. Każda klasa przygotowała wspólnie z wychowawcami i rodzicami stoiska, prezentacje multimedialne różnych krajów m.in.: Meksyk, Ukrainę, Chiny, Gruzję, Indie, Turcję, Albanię, Australię, Grecję , Anglię. W ten sposób uczniowie zauważyli, że obok siebie żyją ludzie wielu kultur, z różnymi poglądami a wyznawane przez nich wartości nie są ani gorsze, ani lepsze – po prostu inne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą przepiękną akcję. Nasza szkoła z okazji tego dnia otrzymała puchar „ Szkoła przyjazna i życzliwa” ufundowany przez Radę Rodziców. Uczmy wszystkich jak być tolerancyjnym, nie bójmy się pokazywać co oznacza zrozumienie, empatia i dobro. Wszyscy możemy bardzo wiele zdziałać. Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazji do zastanowienia się nad własną postawą wobec osób niepełnosprawnych, przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata.
Zapraszamy do galerii zdjęć:http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=152
Powered by aSc EduPage