• ŚWIĘTA MAJOWE

•  „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.”

(Seneka Młodszy)

Przed nami czas świąt majowych. 1,2 i 3 maja to dni szczególnie ważne w historii naszej ojczyzny.  Każde z tych świąt ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, że bez względu na okoliczności niesie wartości uniwersalne, mądre oraz pełne refleksji nad przeszłością.

1Maja – Międzynarodowy Dzień Ludzi Pracy

2Maja – Dzień Flagi Państwowej oraz  Dzień Polonii i Polaków za granicą

3Maja- rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791r.

29 kwietnia odbył się uroczysty apel, podczas którego opowieść o doniosłych wydarzeniach historycznych przeplatana była recytacją wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych. Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia dobitnie świadczyły o tym, że uczniowie naszej szkoły doceniają wartość działań podjętych przez przodków. Na zakończenie uczniowie i nauczyciele zatańczyli poloneza – polski taniec narodowy.