W dniu 02.05.2017r uczniowie : Jakub Cywka, Jakub Frączek, Jakub Górski, Wojciech Krzemiński, Jakub Grędecki, Bartosz Mańkowski, Kinga Lewandowska, Weronika Ojrzanowska, Natalia Zielecka, Sebastian Grabski, Łukasz Wąs z nauczycielami p.Moniką Ojrzanowską , p.Magdaleną Amiłowską i p.Jarosławem Kacprzakiem oraz pracownikami GOPS w Dąbrowicach p.Dorotą Sowińską i p.Magdaleną Tworus brali udział w Międzygminnym Rajdzie Rowerowym pod hasłem : V Majowa Sztafeta Flagi. Uczniowie wzięli także udział w rozgrywkach sportowych, które zorganizowane zostały w ramach rajdu. Zajęli wysokie drugie miejsce. Rajd był doskonałym spędzeniem czasu wolnego oraz uczczeniem Dnia Flagi Państwowej.
ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY KONSTYTUCJI 3.MAJA.
KONCERT Z OKAZJI OBCHODÓW ROCZNICY
UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
WITAJ MAJ! TRZECI MAJ!
3 maja 2017r. (środa)
godz. 13.00
(sala gimnastyczna ZS w Dąbrowicach)
Część artystyczna w wykonaniu uczniów ZS w Dąbrowicach
przybliży nam historię Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Usłyszymy m.in. :
- „Witaj majowa jutrzenko”
- „Polonez Trzeciego Maja
14.00- koncert operetkowo- musicalowy
Wykonawcy: Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi
W programie m.in.Marta Stachyra-mezzosopran - J.Strauss- „Baron Cygański”
„Wielka sława to żart”
Krzysztof Marciniak- tenor - „Besame Mucho”
Rafał Pikała- bas - C. Zeller- „Lat dwadzieścia miał mój
Agnieszka Lasko- akompaniatorka dziad z operetki
„Ptasznik z Tyrolu” R. Rogers- Aria z musicalu „Południowy
Pacyfik” - „ W taki piękny wieczór”
Cyberprzemocy - mówimy - NIE!!!
W dniu 25.04.2017r w naszej szkole odbył się apel na temat Cyberprzemocy- zagrożenia w sieci. Policjanci z K.P w Krośniewicach dzielnicowy aspirant sztabowy Piotr Grzankowski , oraz młodszy aspirant Michał Dąbrowski przeprowadzili prelekcje na temat zagrożeń w sieci m.in. poruszyli temat słynnej gry „Wieloryb” , która ostatnio stała się dużym zagrożeniem dla młodzieży, poinformowali , że w naszym województwie gra została już zablokowana.
Zapraszamy na kiermasz z wielkanocnymi babeczkami.
W nasze szkole zapachniało świętami. Nasi milusińscy z klasy III razem ze swoimi paniami Kasią Kasztelan i Kasią Krygier oraz mamami Moniką Sęczkowską i Katarzyną Umiastowską zabrali się za wielkanocne wypieki. Dzieci przygotowały wielkanocne babeczki. Po wyjęciu z piekarnika pierwszych wypieków po szkole zaczął unosić się cudowny zapach. Pierwszymi degustatorami wypieków oczywiście była klasa III, która jednogłośnie ogłosiła, że babeczki są wyśmienite. Pomimo ogromu pracy , uczniowie świetnie się bawili i byli dumni ze swojego dzieła.
Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować wypieków klasy III zapraszamy na wielkanocny kiermasz w poniedziałek, gdzie będzie można kupić wielkanocne babeczki.
Flamenco...
Dzisiejsze spotkanie z muzyką przeniosło uczniów naszej szkoły w świat flamenco. Taniec ten posiada swe korzenie w dawnych religijnych tańcach orientalnych. W dzisiejszej jego postaci dopatrzyć się można wielu elementów tańca hinduskiego, takich jak ruchy ramion, dłoni i palców, a także używanie nóg jako instrumentu perkusyjnego. Prawdopodobnie taniec ten pochodzi bezpośrednio od hinduskiego tańca katak. Opowiada się tańcem historię i gestom nie przypisuje się konkretnych znaczeń. We flamenco ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy. Jest to taniec wykonywany solo, w duecie lub grupowo. Strój tancerzy – przeważnie czarny, granatowy lub ciemnobrązowy – to obcisłe spodnie, biała koszula, obcisła kamizelka, mała apaszka pod szyją, buty wzorowane na butach do jazdy konnej z wysokimi obcasami i charakterystyczny płaskodenny kapelusz. Kamizelka i kapelusz bywają wykorzystywane jako element choreografii. Strój tancerek to przede wszystkim szeroka, kolorowa falbaniasta spódnica lub suknia (wykorzystywana w tańcu), falbaniasty gorset i kolorowa chusta, uzupełnieniem czasem bywa wachlarz, grzebień lub kwiat. Muzyka wykonywana jest przede wszystkim na gitarze (choć zdarzają się przypadki użycia fletu, skrzypiec, wiolonczeli). Rytm wybiją zarówno tańczący jak i śpiewacy przez: uderzenia dłońmi (klaskanie), pstrykanie palcami, uderzenia otwartymi dłońmi o pudła, na których siedzą śpiewacy i za pomocą kastanietów.
SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI
„AGRESJI I PRZEMOCY MÓWIMY NIE”- to hasło, które przyświecało tegorocznym obchodom dnia profilaktyki w naszej szkole. Dnia 01.04.2017r odbył się apel, podczas którego uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki dzielnicowego K.P w Krośniewicach p.Piotra Grzankowskiego, głos zabrał także Dyrektor Z.S Jacek Pietrzykowski. Zostali nagrodzeni laureaci konkursu plastyczno - profilaktycznego „Nie biję, nie krzyczę”. Po apelu odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas I-III G , IV-VI S.P prowadzone przez kierownik GOPS w Dąbrowicach p.Katarzynę Banasiak oraz pedagoga szkolnego p.Monikę Ojrzanowską oraz p.Magdalenę Amiłowską. Gry i zabawy przeciw agresji dla klas młodszych przeprowadziła p. Katarzyna Krygier i p.Katarzyna Kasztelan. Został także zorganizowany mecz siatkówki reprezentacji nauczycieli z reprezentantami klas IV-VI. Po zakończeniu warsztatów, meczu oraz posileniu się ciepłą kiełbaską ufundowaną przez Radę Rodziców odbył się przemarsz całej społeczności szkolnej ulicami Dąbrowic sprzeciwiający się przemocy i agresji. Uczniowie przygotowali wspólnie z wychowawcami transparenty, ulotki informacyjne, które wręczali mieszkańcom Dąbrowic. Marsze odbywał się w eskorcie policji K.P w Krośniewicach. Podczas tego dnia prace organizacyjne zaangażowało się wielu nauczycieli i pracownicy GOPS: p. Monika Ojrzanowska- pedagog szkolny,p. Katarzyna Kasztelan- przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy w Rodzinie. p. Katarzyna Krygier- nauczyciel Z. S, socjoterapeutka, p. Magdalena Amiłowska- nauczyciel języka angielskiego, p.Jarosław Kacprzak- nauczyciel W-F-u, p. Katarzyna Banasiak- Kierownik GOPS w Dąbrowicach,p. Magdalena Tworus- przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Piotr Grzankowski- dzielnicowy KP w Krośniewicach.
Laureaci konkursu plastyczno-profilaktycznego:
I kategoria wiekowa–kl.I-II S.P
-
Maja i Magdalena Drzewiecka
-
Maja Lewandowska i Natalia Malec
-
Dawid Kwiatkowski, Weronika Malec
Wyróżnienie: Patrycja Łuczak , Marcel Swendrowski
II Kategoria wiekowa – kl.III-IV S.P
-
Wiktoria Sędziak i Daniel Zasadziński
-
Natalia Grędecka i Adrian Kwiatkowski
-
Patrycja Kwiatkowska
Wyróżnienie: Julia Malicka
Nagrody w konkursie ufundowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowicach, ulotki przekazało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Wszystkim laureatom, uczestnikom dnia profilaktyki Dziękujemy.
-
Wyniki konkursu: "Czy znasz baśnie Hansa Christiana Andersena?"
W lutym i marcu w naszej bibliotece był przeprowadzany konkurs czytelniczy pt. "Czy znasz baśnie Hansa Christiana Andersena?". Rola baśni w procesie rozwoju osobowości dziecka jest bowiem ogromna. Baśń stale pełni rolę ponadczasowego gatunku, którego wartości są aktualne po dziś dzień, stanowiąc wzorzec do naśladowania. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, sprawdzenie znajomości wybranych baśni, kształcenie umiejętności szybkiego kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi oraz uczenie zdrowej rywalizacji międzyklasowej. Konkurs został podzielony na trzy etapy: eliminacje, w których wzięło udział 11 uczniów klasy III, drugi etap - pisemny, do którego zakwalifikowała się czwórka uczniów z najwyższą liczbą punktów. W ostatniej części - ustnej z pytaniami zmagała się para uczniów, która walczyła o I miejsce. Po bardzo wyrównanym trzecim etapie udało się wskazać zwycięzcę.
Oto uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością baśni Andersena:
I - Oliwia Brzozowska
II - Adrian Kwiatkowski
III - Martyna Pacholczyk
Dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs był z pewnością formą dobrej zabawy, ale przede wszystkim przeżyciem osobistym dla każdego uczestnika. Chęć wzięcia udziału w rywalizacji zaktywizowała dość dużą liczbę dzieci i dostarczyła wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Świat muzyki - fagot...
Spotkanie z muzyką pozwoliło poznać dzieciom z naszej szkoły rzadko spotykany instrument a mianowicie - fagot. Instrument składa się z sześciu części: stroika, esu, skrzydła, stopy, rury basowej oraz czary głosowej. Tworzą one kanał o długości ponad 2,4 m. Otwory nawiercone na długości instrumentu w większości otwierane i zamykane są klapami (tylko 5 – e, d, c, h, a – bezpośrednio palcami). Stroik umieszczony u wylotu rurki składa się z dwóch płytek wykonanych z trawy o nazwie lasecznica trzcionowata. Uderzając w nie językiem i jednocześnie dmuchając grający wydobywa dźwięk. Przy takim samym układzie klap, a różnej sile nacisku na stroik można przez przedęcie wydobyć różne dźwięki. Korpus instrumentu tradycyjnie wykonywany jest z drewna, najczęściej z jaworu. Drewno na fagot musi „leżakować” od dziesięciu do nawet stu pięćdziesięciu lat. Instrument charakteryzuje się głębokim, melancholijnym i bardzo naturalnym brzmieniem.
Zapraszamy do galerii zdjęć:http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=84
Wyniki konkursów na ilustrację do polskiej legendy i zakładkę do książki:)
Organizowane przez bibliotekę konkursy (na ilustrację do polskiej legendy i i zakładkę do książki) spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Wpłynęło wiele prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością legend, a także pomysłowością i kreatywnością.
Jury w składzie: Aneta Krytkowska, Monika Ojrzanowska i Aleksandra Kołodziejska wyłoniło twórców najpiękniejszych prac w obu konkursach.
Zwycięzcy konkursu na ilustrację do polskiej legendy:
I Dawid Kwiatkowski
II Malwina Malec, Nikola Aleksanderczyk
III Maja Drzewiecka, Michał Żurawicz
Wyróżnienie: Roksana Jaskulska, Maja Lewandowska
Nagrodzeni w konkursie na zakładkę do książki:
I Sylwia Rosiak
II Przemysław Wartecki
III Magda Drzewicka
Wyróżnienie: Oliwia Sobczak, Amelia Żurawicz
Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i gratulujemy!!!
Atak psa. Jak bronić się przed ugryzieniem przez psa?
Każdemu może się przytrafić spotkanie na swojej drodze agresywnego psa i w związku z tym w naszej szkole odbyło się spotkanie mające na celu uświadomienie dzieciom jak należy się zachowywać wobec agresywnych zwierząt i jakie techniki obrony stosować. Większość ludzi nigdy się nad tym nie zastanawiała. Słyszymy w mediach o tym, że ktoś został pogryziony przez psa, często są to dzieci. Pamiętajmy zatem – pies zazwyczaj nie atakuje niesprowokowany. Prowokacją może być bezpośrednie umyślne zachowanie człowieka np. drażnienie psa, zabieranie mu jedzenia, zabawek, szarpanie się z nim. Ale sprowokować psa można zupełnie nieświadomie np. wykonując jakieś gwałtowne ruchy, które zwierzę może odebrać jako atak na niego.
Szkoleniowcy podali kilka prostych zasad, których należy przestrzegać by uniknąć ataku psa.
-
W żadnym wypadku nie wolno zostawiać małych dzieci samych z psami.
-
Nie wolno przeszkadzać psu podczas jedzenia. Nie pozwolić żeby dziecko zabierało mu pożywienie bo może je ugryźć.
-
Pies nie jest zabawką, nie wolno go ciągnąć za uszy, wkładać mu palców do oczu czy ciągnąć za ogon.
-
Nie wolna bawić się z obcymi psami nawet jeżeli właściciel jest w pobliżu, szczególnie gdy pies jest duży.
-
Nie wolno drażnić psa, dokuczać mu lub próbować go uderzyć (np. uderzając w ogrodzenie czy rzucając w niego różnymi przedmiotami można wyzwolić u psa agresję).
-
Nie wolno wchodzić na cudzą posesję, gdzie jest pies. Nie skracać sobie drogi do domu przejściem przez ogród lub podwórko sąsiada a tabliczki z napisem ” Uwaga zły pies” czy „Ja tutaj pilnuję” zawsze traktować bardzo poważnie.
-
Na spacerze nie wolno spuszczać psa ze smyczy i należy pamiętać, że powinien on mieć kaganiec.
Kiedy jednak pies już zaatakuje, aby uniknąć pogryzienia bądź je zminimalizować należy przyjąć tzw. pozycję „żółwika”.Polega ona na tym, że klękamy, opieramy pupę na piętach, przyciągamy brzuch do kolan, nakrywamy kark i uszy splecionymi dłońmi i udajemy żółwia w skorupie.
-
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
27 lutego 2017 r. w Zespole Szkół w Dąbrowicach odbyły się gminne eliminacje XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod patronatem Wójta Gminy -p. Doroty Dąbrowskiej. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 14 uczniów (7 ze Szkoły Podstawowej: Krzysztof Braszkiewicz, Jakub Górski, Magdalena Grędecka, Wojciech Krzemiński, Maja Okupska, Gracjan Wojciechowski, Daniel Zasadziński i 7 z Gimnazjum: Emil Kominiak, Kamil Matczak, Damian Mikołajczyk, Michał Murawski, Dawid Nowacki, Natalia Rosińska, Brajan Rutkowski). Wysoki i wyrównany poziom wiedzy pożarniczej sprawił, że po czterech dogrywkach udało się wyłonić finalistów.
Pierwsza grupa wiekowa (Szkoła Podstawowa):
1 miejsce – Daniel Zasadziński
2 miejsce – Gracjan Wojciechowski
3 miejsce – Wojciech Krzemiński
Druga grupa wiekowa (Gimnazjum):
1 miejsce – Damian Mikołajczyk
2 miejsce – Emil Kominiak
3 miejsce – Natalia Rosińska
Do eliminacji powiatowych, (które odbędą się 7 marca 2017r. w Kutnie) zakwalifikowani zostali zdobywcy 1 i 2 miejsc w obydwu grupach wiekowych.Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wyniki konkursu „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w związku z tym w dniach 20 – 23 lutego w naszej szkole odbył się konkurs MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA.
Celem konkursu było:
-
rozbudzenie pasji czytania,
-
motywowanie uczniów do czytelnictwa,
-
doskonalenie umiejętności wyrazistego czytania głośnego,
-
rozwijanie zdrowego współzawodnictwa,
-
wyrabianie nawyku czytania, jako drogi do pokonywania trudności w uczeniu się.
Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej i I – IIIgimnazjum.
Uczestnicy czytali losowo wybrany fragment prozy i wiersz przygotowany przez organizatorów. Każdy uczestnik miał 2 minuty na przygotowanie się do odczytania tekstu.
Uczestników oceniało jury w składzie: Aneta Krytkowska i Marta Czarnecka.
Jury oceniało następujące elementy :
- płynność czytania,
- poprawność,
- wyrazistość,
- tempo,
- intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu.
W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyła Julia Pacholczyk z kl. IV, a w grupie starszej mistrzem czytania została Weronika Ojrzanowska z kl. III gimnazjum. Nagrodą dodatkową jest ocena celująca z języka polskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oceny bardzo dobre. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
-
Mistrzostwa Dąbrowic w siatkówce dziewcząt.
Mistrzostwa Dąbrowic w siatkówce dziewcząt odbyły się 22 lutego 2017r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dąbrowicach. W turnieju wzięło udział 5 zespołów 4-osobowych plus rezerwowe (łącznie 23 zawodniczki). Zawody zorganizowane przy współpracy z p. Moniką Ojrzanowską pod hasłem "WYBIERAM SPORT, UŻYWKOM MÓWIĘ NIE". Reprezentacja klasy V (Natalia Kłopotowska, Julia Mańkowska, Magda Grędecka, Maja Okupska, Oliwia Lewandowska i Weronika Czernielewska) i klasy I Gimnazjum (Natalia Szulczewska, Wiktoria Nowak, Patrycja Dębska, Diana Ginter i Amelia Gajdecka) zakończyły turniej poza podium. Brązowe medale wywalczyły uczennice klasy VI (Julia Pawłowska, Malwina Rosiak, Paulina Nowak i Amelia Kotlińska), srebro przypadło klasie III Gimnazjum (Weronika Ojrzanowska, Kinga Lewandowska, Iza Nowak i Natalia Zielecka) a złote medale zdobyły dziewczyny z klasy II Gimnazjum w składzie: Kasia Kotlińska, Julia Grabska, Gosia Zuchniewicz i Dagmara Lewandowska. Zwyciężczynie oprócz medali otrzymały nakolanniki siatkarskie. Nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i wręczone przez Przewodniczącą Komisji p. Magdalenę Tworus.
"Królowa Śniegu"
17 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni pt:”Królowa Śniegu”. Scenariusz oparty był na motywach baśni J. Ch. Andersena, która zawiera wciąż aktualne wartości wychowawcze. Przedstawienie przygotowane przez p. A. Kołodziejską w niezwykły sposób przeniosło widzów w zaczarowany świat, pełen tajemnic i magii oraz przekonywająco opowiadało o sile przyjaźni i zwycięstwa dobra nad złem. Dekoracje zostały wykonane przez panie: K. Kasztelan, K. Krygier, A. Ławniczak, I. Winiecką,, A. Krytkowską, M. Urbaniak, M. Krzemińską oraz młodzież szkolną. Ciężka praca zespołu opłaciła się. Widzowie byli zachwyceni. Gromkie oklaski na zakończenie i uśmiechy były najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich występujących. Nie zabrakło ciepłych słów od Dyrektora Z.S. w Dąbrowicach – p. J. Pietrzykowskiego, a także Przewodniczącego Rady Gminy – p. M. Drążkiewicza. Pani Wójt D. Dąbrowska przekazała upominki dla uczniów angażujących się w życie szkoły, które zostały wręczone przez p. A. Mierzwińską. Tego dnia w godzinach popołudniowych odbyła się również dyskoteka walentynkowa. Cała społeczność szkolna - począwszy od maluchów a skończywszy na gimnazjalistach bawiła się wybornie. Dziękujemy serdecznie p. M. Słoczyńskiemu za urozmaicenie naszej dyskoteki poprzez konkursy oraz profesjonalne efekty dyskotekowe (światła, wytwornicę dymów).
Zapraszamy do naszej galerii: http://zsdabrowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=79
Turniej warcabowy w Imielnie.
W dniu 17 lutego 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowicach wzięli udział w Turnieju Warcabowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Imielnie. Drużyna z Dąbrowic broniła tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku. Gospodarze turnieju w tym roku nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa. Zespół w składzie; Malwina Rosiak, Dominik Tomalak i Jakub Tracz drużynowo zdobyli drugie miejsce, a indywidualnie najlepiej wypadła Malwina Rosiak zdobywając 3 miejsce.
"UMIEM PŁYWAĆ"
- Od 16 lutego 2017 roku realizowany jest program "UMIEM PŁYWAĆ" obejmujący uczniów klasy III Zespołu Szkół w Dąbrowicach. Program jest współfinansowany przez Urząd Gminy w Dąbrowicach i Ministerstwo Sportu i Turystyki dla jednej grupy (15 uczniów), dodatkowe 9 uczniów w całości zostało sfinansowane z Urzędu Gminy w Dąbrowicach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin w kompleksie basenowym AQUAPARK KUTNO. Po każdych 5 lekcjach zostaną sprawdzone umiejętności pływackie uczestników. Zakończenie projektu planowane jest na koniec kwietnia 2017r. po odbyciu 20 lekcji nauki pływania.W drugim semestrze 2016/2017 w Zespole Szkół w Dąbrowicach prowadzone są zajęcia SKS finansowane przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy. Treningi obejmują 2 grupy, uczniów klas I-III i IV-VI Szkoły Podstawowej i odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej grupy. Projekt przewidziany jest do grudnia 2017r.
"Supełki – nieoczekiwana zmiana miejsc”
W dniu 10.02.2017r odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny grupy teatralnej TT Toruń pt „ Supełki – nieoczekiwana zmiana miejsc”. W przedstawieniu udział wzięły klasy I-IV S.P. Celem spektaklu było rozwijanie empatii, wrażliwości i szacunku wobec istot żyjących, pokazanie małym widzom, że zwierzaki odczuwają zarówno ból jak i emocje, mają swoją niepowtarzalną osobowość oraz potrzeby. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów i brały udział w spektaklu.
Karnawałowy Turniej Sportowy klas II-III.
6 lutego uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali w ramach projektu”Gry i zabawy dla uczniów klas I-III SP” - Karnawałowy Turniej Sportowy klas II-III. Turniej miał na celu popularyzację czynnego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Zadania do wykonania były bardzo urozmaicone. Wymagały dobrej sprawności, współdziałania i oczywiście zgrania całego zespołu klasowego. Najmłodsi nie zawiedli, wykonywali wszystkie konkurencje bez najmniejszych problemów. Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy stawili czoło tym wcale niełatwym konkurencjom.
W turnieju I miejsce zajęła klas III,
II miejsce zajęła klasa IIB,
III miejsce zajęła klasa IIA. Gratulujemy.
Podziękowania należą się również paniom wychowawczyniom – Magdalenie Urbaniak, Annie Ławniczak, Katarzynie Krygier i Katarzynie Kasztelan, które bardzo zaangażowały się w przygotowanie zawodników do turnieju ,zachęcały do rywalizacji i dopingowały swoje drużyny. Serdeczne podziękowania należą się również koordynatorowi Turnieju panu Jarosławowi Kacprzakowi.
Informacja dla rodziców.
OGŁOSZENIE
W SPRAWIE NABORU DO:
GMINNEGO PRZEDSZKOLA
I
KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
w Zespole Szkół w Dąbrowicach
Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowicach
ogłasza nabór do
Gminnego Przedszkola i Szkoły Podstawowej
w Zespole Szkół w Dąbrowicach
w okresie:
od 01.03.2017r. do 31.03.2017r.
Wnioski o przyjęcie dziecka będą dostępne
w sekretariacie szkoły lub w przedszkolu
od dnia 1 marca br.
Istnieje również możliwość pobrania wniosków
ze strony internetowej
Zespołu Szkół w Dąbrowicach.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie